telefonia VOIP / googl / fraza

Ważna fraza

W procesie pozycjonowania bardzo istotną rolę odgrywa fraza, na którą będziemy pozycjonowali wybraną stronę. Jeżeli temat naszej strony dotyczy VoIP lub tematyki z tym związanej należy zastanowić się jak fraza będzie najczęściej wpisywana w wyszukiwarkę przez internautów w celu odnalezienia konkretnych informacji. W jaki sposób możemy się tego dowiedzieć? Możemy skorzystać z aplikacji internetowych, które pomogą nam ustalić jak bardzo pożądana jest fraza, na którą zamierzamy pozycjonować stronę. Takim programem jest np. Google Adwords, który oprócz tego, że poda nam dane ile osób wpisuje te frazę w wyszukiwarkę, poda również frazy bardzo zbliżone. Może okazać się, że podobna fraza jest częściej używana.

Należy pamiętać, ze wszyscy pozycjonerzy posługują się mniej więcej podobnymi zabiegami. Również korzystają z Google Adwords i najprawdopodobniej w temacie VoIP będą pozycjonować swoje strony na tę samą frazę co my.

Wybór frazy jest bardzo ważny. Powinniśmy się również zastanowić czy nie zawęzić zakresu wyszukiwania. Jeżeli np., pozycjonujemy stronę dotyczącą VoIP nie mamy takiej możliwości, jednak gdy pozycjonujemy stronę reklamującą sklep komputerowy w Olsztynie, warto dodać do frazy również nazwę miasta, np. sklep komputerowy olsztyn


Polityka Prywatnosci |

Ważna fraza